MOON TradingMOON Trading

Menu

TOP 3 strategie, které obchodujeme

Metoda Ultimate BK

Trhy, na které tuto metodu aplikujeme:
– Kryptoměny (Bitcoin, Highcaps i shitcoiny)

Možnosti využití BK v praxi:
– Long-term trading (zejména sezonalita, cykličnost)
– Swing trading (obchody na několik desítek hodin – dní)
– Intraday (v kontextu)
– Identifikace trendu v rámci náhledu pro váš obchodní plán

Co je Ultimate BK?

Na úvod si řekněme, že je to indikátor a jeho použití bez alespoň základních znalostí Price Action určitě nedoporučujeme. Jedná se o netradiční kombinaci klouzavých průměrů.

Co je hlavní výhodou Ultimate BK?

Byť něco jako “hlavní výhodu” tohoto indikátoru, či samotné metody, která je na něm postavená, může a pravděpodobně bude každý trader vnímat trochu jinak, si dovolím zmínit určitě fakt, že právě netradičnost těchto klouzavých průměrů vám umožní vidět něco, co většina vaší konkurence na burze neuvidí.

Zejména nováčci, začátečníci, ale klidně i profitabilní tradeři většinou sledují “klasické” klouzavé průměry, o kterých vám mimo jiné mohl říct nějaký analytický guru či jste se o něm dočetli v knihách, které bývají většinou postavené na nějakém dogma. Mezi tyto “klasické” klouzavé průměry bude patřit nejspíš MA21, MA50, 100, 200 atp.

Pokud umíte s tímto indikátorem kvalitně pracovat, budete chytat např. lepší swingové vstupy do obchodů.

Na obrázku výše vidíte jak trh DASH/USDT (Binance) reaguje na “klasické” MA50 a MA200 v porovnání s tím jak reaguje na BK. Všimněte si, jak precizní jsou odrazy od střední a dlouhé periody BK oproti MA50 a 200.

Náhledy dle BK

Zde chci podotknout, že náhledy dle BK jako takové mám osvědčené zejména na kryptoměnách – je pro mne zde důležitá sezonalita a cykličnost těchto trhů. To je i jeden z hlavních důvodů, proč tuto metodu neaplikuji na Forexu.

Na dlouhodobých náhledech a identifikacích trendu není nic složitého. Jde prakticky pouze o uspořádání jednotlivých klouzavých průměrů v rámci BK.

Pomocí náhledů můžete lépe přizpůsobovat váš obchodní plán. Budu obchodovat longy nebo shorty? Co je pravděpodobnější? Půjdu do break-outů? Budu vyhledávat pullbacky? Obchoduji do trendu nebo proti trendu? Na tyto a další otázky vám tato metoda může přinést kvalitní odpověď, pokud ji však umíte používat.

Tržní cykly a jejich obchodování dle metody BK

Metoda má perfektní využití pro identifikaci cyklů, kterými jsou – bull market, bear market a konsolidace a následně nový bull market. Díky této metodě v kombinaci s nástroji jako je např. fib. time zone většinou velice přesně identifikujeme, kdy trh pravděpodobně přejde z rotace do bullmarketu a můžeme tak chytit perfektní nástup do dlouhodobého trendu s hodně dobrým poměrem Risk Reward. Analýza cyklů funguje precizně, ale musí být dobrá struktura trhu.

Squeeze před bullrunem

Velice dobře s citem pro tuto metodu funguje squeeze u trendline, kde sledujeme jak se chová price action a v jakém rozložení se BK právě nachází.

Signály, které jsme obchodovali dle BK:

Zaujala Vás tato metoda a rádi byste se naučili ji aplikovat při vlastním obchodování?

Pak neváhejte a přidejte se mezi ELITU.

V Moon Academy, která je součástí členství ELITE máme zpracované lekce právě na tuto metodu a osvěžujeme ji každý týden členům ELITE na Live-streamech, v predikcích, signálech a videoanalýzach.

Zpět