MOON TradingMOON Trading

Menu

LEVELY BTC + ETH + LTC

BTC/USDT BINANCE

Bitcoin se vrací na magickou “DESÍTKU” , kterou už několikrát otestoval jako support a při pohledu na 1D graf to vypadá jako jeden velký “Fake out” co velcí hráči připravili. (PUMP – DISTRIBUCE – DUMP) . Pokusím se nalézt na grafu důležité body a levely ke sledování.

BTC je v současné chvíli okolo 10 080 usd a balancuje mezi 10 000 – 10 300 usd, kde se mnoho příležitostí nenachází, proto musíme počkat na jasnější pohyb u tohoto instrumentu.

Největší transakční historické objemy proběhly na Bitcoinu v úrovních mezi 9100-9453 usd a předtím než předvedl parabolický pohyb z těchto míst si tam zachovával určitou balanci a cena konsolidovala několik měsíců. Z toho důvodu, pokud nakupovat a sledovat případný odraz, tak jedině z těchto hodnot pokud-li praskne 10 000 usd a graf se rozjede agresivně dolů.

Na 1d grafu jsou zaznačeny 3 fáze cyklu. Je to bull run- distribuce – bear run. Silná rezistence s vysokými objemy je už natvrdo zapsána ve volume profilu jako 11 690 – 12 073 usd. Na tomto grafu zatím nenacházím ideální rozpoložení a rád si počkám, co předvede následujících dnech, nicméně hlavní set up se nemění a to je sledovat nákup na největších historických objemech.

Na 4h grafu se vytváří vyšší objemy okolo hranice 10 260-10 320 usd a proto očekávám tuto zonu jako kriticky důležitou. Kdo přetlačí druhou stranu a kde bude více agresivních traderů vyhraje, avšak v těchto místech nečekám nástup agresivních hráčů spíše pasivních s cílem položení limitek do order booku. Méně důležitá rezistence je okolo 10 800- 10 900 usd, kde není mnoho provedených transakcí a může sloužit pokud se cena odrazí jako uzávěr pozic z longu a pro shortaře na otevření shortu. Silná SZ je na 11 150- 11 450 usd, kde btc měl velký problém a prorazil parabolicky dolů, proto očekávám , že na tuto zonu můžeme pohlížet i z delší perspektivy a očekávat od medvědů snahu o ubránění tohoto levelu.
Konsolidační úrověn pro BTC je 10 – 10 550 usd.

ETH/USDT BINANCE

Ethereum zažilo prudký sestřel od agresivních hráčů na hraně 480 usd a sám jsem byl překvapený v jakém tornádu se graf pohyboval a jaké šílenosti na něm byly k vidění. Největší rezistence se nám tvoří na 480-500 usd a pokud-li graf dostal takovou tvrdou sekeru na této hladině, tak očekávám ubránění i v budoucnosti. V současné chvíli ETH krátkodobě konsoliduje mezi 336 – 358 usd. Podíváme se na důležité levely.

Na denním grafu se tvoří support na hraně 325- 310 usd s menší rezistencí okolo 360 usd, která zatím není dostatečně otestována. Očekávám ještě několik dní pohyb do strany a jsem zvědav s jakým sentimentem přijdou do trhu tradeři. Vysoké objemy a prudký pokles ETH zaznamenalo někde mezi 382- 398 usd. Tato zona může sloužit jedna k uzavření krátkých long pozic, ale i k otevření short pozic, proto nechám zaznačeno na grafu a případně chystat short. Menší supportní objemový klastr je na supportu zmíněném výše, cokoliv pod už bude zavádět graf na neotestovaný support a situace se začne pořádně stáčet do bearish ” mode”, přičemž vzniká obrovský gap, vzhledem k tomu, že ETH prudce vystřelilo z 250 usd až na 400 usd a jednoduše se tyto prostory musí dříve nebo později zaplnit objemy, ale nezaplní se dříve než tam ta cena dojde. Neotestovaný support s menšími objemy je na 271-286 usd.
Ideální nákup by byl u ETH na 223- 249 usd kde byla dříve balance a uvidíme jestli se tam cena dostane, nicméně není na škodu tam mít hozený příkaz.

Na 4h grafu je situace vidět o trošku lépe. Zaměřuji se na největší supportní objemový klastr na 2232-249 usd, kde bych rád nabíral ETH. Menší neotestovaný support je pro spekulanty spíše krátkodobého charakteru, z historických dat se o tento level nemůžeme dostatečně opřít, protože tam mnoho objemů ani nic významného nestalo (271-286)
Zatím drží support 310-325 usd, pokud odolá a pasivní nakupující podrží cenu, tak zůstáváme relativně v bullish sentimentu na denním grafu, cokoliv pod je ” špatenka” zejména pro ty co jedou bez stoplossu a koupili nad 440 usd ETH v chamtivosti s targetem ” only moon”.

LTC/USD BINANCE

LTC je pro mne od korony zklamání a je vidět, že krypto už není krypto, ale krypto-forex. Grafy rozházené, korelace se najde horko těžko. Kde jsou ty časy, kdy bylo jednoduché identifikovat pár indicíi a šlo to vše samo. Přijde mi jakoby o LTC už přestal být zájem, poněvadž graf se měl dle srovnání s jinými “highcaps” dostat na úplně jiná čísla a neplácat se tam kde se plácal. Podíváme se na důležité levely.

LTC na denním grafu má podobnou strukturu jako BTC, avšak je už skoro u největšího supportního objemového klastru, který se nachází okolo 42-44.64 usd a historicky zde máme nejvíce zobchodovaných transakcí, tudíž by tam měli být naskládané příkazy opět. NSOK je také silnou balanční úrovní pro LTC, kde cena delší dobu nabírala na síle a kumulovali si mince před tvrdým výstřelem UP. Nutno podotknout, že pod 40 usd mnoho objemů není, tak jen info pro čtenáře jak na umístění stoplossu. LTC vypadá, že se bude chtít vrátit zpět do normálu a navštívit tyto levely, proto doporučuji sledovat chování grafu na těchto úrovních.
Méně důležitá rezistence je na 48.70-49.5 usd a opět stejné jako u BTC, kdo přetlačí tuto hranu, tak vyhraje. Silná rezistence je 60.24-63.65 usd.

4h graf opět rozkresluje situaci lépe a víceméně vše koresponduje s tím co jsem napsal výše. Sledovat NSOK a 48.50-49 usd (50USD) Na 51.82-54.17 mohou být opět “unfilled orders” a čekající shorty a uzávěry longů. Vysoké objemy byli také v místě break downu okolo 57.5 usd a také očekávám, že tento level si budou chtít medvíďata pohlídat pokud-li se tam cena dostane.

Díky za přečtení

MIKE

Zpět