MOON TradingMOON Trading

Menu

AUD/USD náhled + set-upy

Na Australana jsem se díval při nedělní analýze a od oka bylo očekávání spíše nahoru do oblasti dvouměsíčního PoC 0.7750. Problém však byl, že jsem nenašel žádnou, z mého pohledu zajímavou, vstupní situaci a zároveň jsem chtěl nechat ještě nějaký prostor.

Aktuálně vidím tedy největší pravděpodobnost, že se tento trh bude chtít brzy podívat právě do dvouměsíčního PoC 0.7750. Sedí i korelace s majors, které jsem rozebíral na nedělním streamu pro členy ELITE. Trhy USD/JPY a USD/CHF dojely právě do očekávaných rezistů, ze kterých nyní probíhá korekce a EUR/USD swing long se nám bohužel o 6 pips nechytil, ale to k tradingu patří.

USD/JPY level ze streamu

USD/CHF level ze streamu

EUR/USD level ze streamu

V rámci majors jsem se však rozhodl short levely nebrat, jelikož UJ a UCH jsou v silném uptrendu a tyto trejdy by znamenali jít proti silnému trendu což se většinou nevyplácí a doporučuji všem vnímat jaká je celková nálada trhu a zrovna v těchto chvílích vyhledávat spíše pullbacky do trendu nebo opravdu silné rezisty a když už se rozhodnete jít proti silnému trendu, tak s menším riskem na daný trejd. EU jsem naopak měl nastavený buy limit, který se bohužel jak jsem již napsal nechytil o 6 pips. Uvidíme kam se ty trhy pohnou v následujících dnech, protože americký dollar má zítra červená makra, která mohou posílit korekce.

Nakopni s námi ziskový trading ještě dnes! Denní nálož ziskových signálů, náhledů, videoanalýz, akademie a mnohem více na Tebe čeká zde:

Zpět ale k AUD/USD, kde z pohledu měsíční profilace máme měsíc “inside” a zatím je respektována únorová range a v pátek minulý týden proběhl test silného HVN z únorového profilu, kde se nacházela zároveň i VAL.

Měsíční profilalce:

Měsíční profilace AUD/USD

Z pohledu denní profilace nyní pozorujeme dnešní otestování měsíční low, vykopnutí stoplossů s pondělka na low a následně silná nákupní aktivita. Velice pravděpodobný set-up, pokud udělají pullback před cestou k monthly PoC bude otestování včerejšího VPoC, které bylo dnes proobchodováno silnou nákupní aktivitou.

Daily profilace:

Denní profilace AUD/USD

Teď tedy k samotnému set-upu. Jak jsem výše uvedl, očekávání je pohyb do 2x monthly VPoC a hledám longy. Nejvíce se mi líbí tento set-up a mám již nachystaný limitní příkaz:
Buy limit: 0.7677
SL: 0.7650
PT 1:1 konzervativně a pak nechat jet s posledním cílem 0.7750

Z pohledu Price Action je nachystáno dost likvidity nahoře a tento set-up budu brát nejspíš pouze za předpokladu, že nyní nebrejknou nahoru level 0.7725. Pokud se tak stane, budu hledat nový set-up, pokud uvidíme impulsní break, silnou nákupní aktivitu a spekulovat nad retestem breakovaných highs opět s cílem 0.7750.

Co se dalších set-upů týče, tak v ELITE máme nachystáno dalších 22 set-upů v levelech + čekající nákupní příkazy na Bitcoin. Pokud nechceš, aby Ti tyto příležitosti utekly, přidej se k nám do ELITE! Pomůžeme Ti nakopnout ziskový trading, jako jsme pomohli už stovkám našich členů 🚀

Zpět